Nosaki sava īpašuma vērtību Nosaki sava īpašuma vērtību
Learn more

Mūsu aģenti noteikts tava īpašuma vērtību 1 darba dienas laikā BEZ MAKSAS, balstoties uz pieredzi, zināšanām, vērtēšanas metodēm un statistiku. Tas prasīs tikai piecas minūtes tava laika. Pareizā īpašuma tirgus cenas izvēle ir ļoti svarīgs elements veiksmīgai nekustamā īpašuma realizācijai, un tas izšķir, vai īpašums tiks pārdots ātri un par maksimālo vērtību. Nosakot tirgus cenu, vidējais realizācijas ātrums ir trīs mēneši.

Uzzināt vairāk
Tuvojas nekustamā īpašuma nodokļa maksājuma termiņš
Clock2021-08-11 https://irliepaja.lv

Tuvojas nekustamā īpašuma nodokļa maksājuma termiņšLiepājas pilsētas pašvaldības administrācija atgādina liepājniekiem, ka tuvojas nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) ceturkšņa maksājuma termiņš – 16.augusts. Kā ierasts, iedzīvotāji var gada NĪN maksājumu apmaksāt pa daļām – četros maksājumos, vai arī reizi gadā avansa veidā visu summu, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Sakarā ar "Covid-19" izplatību šajā gadā Liepājas pilsētas pašvaldība, sniedzot atbalstu nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem pilsētā, pārcēla divus nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņus. 31. marta NĪN samaksas termiņš pārcelts uz 1. jūliju un 17. maija termiņš pārcelts uz 30. septembri. 16. augusta un 15. novembra termiņi netika pārcelti. 

Atgādinām, ka viens no drošākajiem un ērtākajiem veidiem, kā nomaksāt nekustamā īpašuma nodokli, ir maksājuma paziņojuma saņemšana savā e-pastā, kam var pieteikties e-pakalpojumu portālos www.epakalpojumi.lv vai www.latvija.lv. Lai pieteiktos šim pakalpojumam, lietotājam ir pieejama ērta autorizēšanās trīs veidos: izmantojot internetbanku, e-paraksta viedkarti vai e-identifikācijas karti.

Iedzīvotāju ērtībām e-pakalpojumu portālos ir iespēja pieteikties atgādinājumu saņemšanai par nekustamā īpašuma nodokļa apmaksas termiņa tuvošanos e-pastā vai īsziņas veidā (SMS). Atgādinājuma vēstule uz norādīto e-pastu tiks izsūtīta septiņas dienas pirms maksāšanas termiņa un maksāšanas termiņa dienā, bet SMS veidā – tikai maksāšanas termiņa dienā.

Nekustamā īpašuma nodokļa likmes ēkām Liepājas pašvaldībā:

– 0,2% no kadastrālās vērtības, kas nepārsniedz 56 915 eiro,
– 0,4% no kadastrālās vērtības daļas, kas pārsniedz 56 915 eiro, bet nepārsniedz 106 715 eiro,
– 0,6% no kadastrālās vērtības daļas, kas pārsniedz 106 715 eiro,
– 1,5% paaugstinātā likme – tiek aplikti dzīvokļu īpašumi un dzīvojamās mājas, kuros 1. janvārī nav deklarēta neviena persona,
– 3% paaugstinātā likme – tiek apliktas vidi degradējošas, sagruvušas un cilvēku drošību apdraudošas būves.

Savukārt zemei nekustamā īpašuma nodokļa likme ir 1,5% no kadastrālās vērtības.Avots: https://irliepaja.lv
Pievienoja: Pilat
+371 27888678