Nosaki sava īpašuma vērtību Nosaki sava īpašuma vērtību
Learn more

Mūsu aģenti noteikts tava īpašuma vērtību 1 darba dienas laikā BEZ MAKSAS, balstoties uz pieredzi, zināšanām, vērtēšanas metodēm un statistiku. Tas prasīs tikai piecas minūtes tava laika. Pareizā īpašuma tirgus cenas izvēle ir ļoti svarīgs elements veiksmīgai nekustamā īpašuma realizācijai, un tas izšķir, vai īpašums tiks pārdots ātri un par maksimālo vērtību. Nosakot tirgus cenu, vidējais realizācijas ātrums ir trīs mēneši.

Uzzināt vairāk
Viedoklis: 2022. gadā Latvijā tikai dažos jaunajos projektos būs "vecās cenas"
Clock2021-05-21 https://cache.city24.lv

Viedoklis: 2022. gadā Latvijā tikai dažos jaunajos projektos būs "vecās cenas"KOMERCINFORMĀCIJA

Koronavīrusa izraisītā pandēmija un ar to saistītie ierobežojumi ir izraisījuši strauju būvniecības cenu pieaugumu. No 2021. gada janvāra svarīgākie būvmateriāli – metāls, cements, stikls un putupolistirols – ir kļuvuši dārgāki par 30% - 50%, un to cena turpina pieaugt. Eksperti uzskata, ka Latvijas iedzīvotājiem ir jābūt gataviem tam, ka jaunajos projektos dzīvokļu cenas pieaugs par vismaz 15%. Tas nozīmē, ka, pieaugot cenām jaunajos projektos, dārgāki kļūs arī otrreizējā tirgū pieejamie mājokļi.

Latvijas būvniecības nozares pārstāvji ceļ trauksmi. Neskatoties uz izteikumiem par ekonomisko krīzi, būvmateriālu cenām ir vērojams bezprecedenta pieaugums. Sadārdzināšanās iemesls: globālās epidēmijas seku izraisīts izejvielu deficīts, to ražošanas un transportēšanas sadārdzināšanās. Par to otrdien, 11.maijā, intervijā portālam Delfi paziņoja Būvmateriālu ražotāju asociācijas izpilddirektors Leonīds Jākobsons. 

"Pandēmijas dēļ izejvielu, piemēram, metāla, cementa, stikla un plastmasas, ražotājvalstis saskārās ar ierobežojumiem, kuri nenovēršami ietekmēja ražotņu darbību. Samazinājās izejmateriālu ieguve, sarežģījās tā pārstrāde rūpnīcās, robežu aizvēršanas un atvēršanas dēļ palielinājās cenas gan transportam, gan loģistikai. Tāpat lielās valstis, piemēram, ASV un Ķīna cenšas atgūt iekavēto un aktīvi investē būvprojektos, tā radot eksportam paredzēto izejmateriālu deficītu. Tas ir būtiski ietekmējis būvdarbu cenu arī Latvijā. Pēc mūsu aprēķiniem, projekti, kas tiks nodoti ekspluatācijā šā gada nogalē vai 2022. gada sākumā, būs par 10 - 15% dārgāki," stāsta nekustamā īpašuma tirgus eksperts, uzņēmuma Baltic Investment Group valdes priekšsēdētājs Ļevs Golands. 

Eksperti prognozē, ka 2022. gadā pircējus Latvijā gaida jūtams dzīvokļu cenu pieaugums ne tikai jaunajos projektos, bet arī otrreizējā tirgū. Pēc mājokļu pārdošanas speciālista Ralfa Gaubšteina teiktā, 2022. gadā par "vecajām cenām" Latvijā varēs pārdot dzīvokļus tikai tajos projektos, kuru attīstītāji paspēja iegādāties būvmateriālus vēl pirms cenu celšanās.

 

"Pēc mūsu vērtējuma, jaunie projekti, kuri spēs saglabāt cenas iepriekšējā līmenī, būs uzņēmuma "Kaamos" projekts "Divi Krasti", uzņēmuma "Baltic Investment Group" projekti "Ieriķu Spāres" un "Stabu100", uzņēmuma YIT projekts "Annas parks" un uzņēmuma "Hausers" projekts "Elijas Nami". Citi projekti, kuri patlaban tiek būvēti, bija spiesti pirkt būvmateriālus jau par jaunām, augstākām cenām," skaidro Gaubšteins. "Ja tomēr attīstītāji saglabās sākotnējās cenas par kvadrātmetru, pieņemu un ticu, ka tiks ekonomēts un ietaupīts uz kopējo projekta kvalitāti un gala apdares materiālu izvēli – par labu lētākam risinājumam," piemitina Ralfs Gaubšteins.

Projekta "Ieriķu Spāres", kura nodošana ekspluatācijā plānota 2022. gada septembrī, būvdarbu vadītājs Arjans Gūtmanis norāda, ka būvmateriālu cenu pieaugums bijis straujākais kopš 2008. gada ekonomiskā buma laikiem.

"Līdz ar metāla cenu pieaugumu pasaulē armatūras iepirkuma cena ir palielinājusies par teju 30%, dārgāks ir kļuvis gan cements, gan ķieģeļi, gan santehnika, gan siltumizolācija, gan arī daudzas citas pozīcijas," viņš norāda. Pēc Gūtmaņa teiktā, tā ir ne tikai Latvijas, bet arī globāla tendence: būvniecība kļūst dārgāka visās pasaules valstīs. Atšķirībā no iepriekšējiem cenu pieaugumiem, šis nesākās kādā konkrētā valstī, piemēram, Ķīnā, bet gan likumsakarīgi vienlaicīgi skāra visu pasauli. Runājot par Latviju, kopējo būvniecības darbu sadārdzināšanos ietekmē ne tikai būvmateriālu cenas, bet arī celtnieku atalgojuma pieaugums.

"Par laimi, mūsu projektiem "Stabu 100" un "Ieriķu Spāres" lielākā daļa būvmateriālu tika iepirkta vēl pirms cenu lēciena. Tātad mēs varēsim pārdot dzīvokļus par iepriekšējām cenām, taču gandrīz visi projekti, kas šobrīd ir būvniecības procesā, ir spiesti pirkt materiālus par augstākām cenām. Tas nozīmē, ka drīzumā jaunajos projektos sāks palielināties cena par kvadrātmetru, bet pēc tam, kā tas parasti notiek, pieaugs arī sērijveida dzīvokļu cenas," norāda Gūtmanis. Pēc viņa teiktā, dzīvokļu cenas otrreizējā tirgū parasti "pievelkas" līdz jauno projektu cenām, to ietekmē psiholoģiski faktori. Atbilstoši prognozēm, kvadrātmetra cena vecajās padomju daudzstāvu ēkās īsā laika posmā var kļūt dārgāka par aptuveni 10%.

"Baltic Investment Group" Latvijas tirgū darbojas kopš 2009. gada, ar dažādu nekustamo īpašumu platību celtniecību, attīstību un uzturēšanu. Kopumā uzņēmums Rīgas un Jūrmalas centrālajos rajonos ir uzbūvējis vairāk kā 11 000 kv.m. dzīvojamo platību un 3 000 kv.m. komercplatības. Uzņēmuma portfelī ir tādi projekti kā – dzīvokļu komplekss Jūrmalā, Rīgas ielā 51, septiņstāvu jaunbūve Rīgā, Stabu ielā 100, kā arī renovēta daudzdzīvokļu ēka Tallinas 86.Avots: https://www.city24.lv
Pievienoja: Pilat
+371 27888678