Nosaki sava īpašuma vērtību Nosaki sava īpašuma vērtību
Learn more

Mūsu aģenti noteikts tava īpašuma vērtību 1 darba dienas laikā BEZ MAKSAS, balstoties uz pieredzi, zināšanām, vērtēšanas metodēm un statistiku. Tas prasīs tikai piecas minūtes tava laika. Pareizā īpašuma tirgus cenas izvēle ir ļoti svarīgs elements veiksmīgai nekustamā īpašuma realizācijai, un tas izšķir, vai īpašums tiks pārdots ātri un par maksimālo vērtību. Nosakot tirgus cenu, vidējais realizācijas ātrums ir trīs mēneši.

Uzzināt vairāk
Kura no divām ēkām atbilst bibliotēkas attīstībai, uzticēs izvēlēties profesionāļiem
Clock2024-01-12 irliepaja.lv

Kura no divām ēkām atbilst bibliotēkas attīstībai, uzticēs izvēlēties profesionāļiemPirmdien noslēgsies Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka (CZB) decembrī izsludinātā cenu aptauja bibliotēkas ēkas paplašinājuma iespējamo atrašanās vietu izvērtējumam. 

 

Kā portālam irliepaja.lv pastāstīja CZB direktores vietniece attīstības jautājumos Silva Vucena, pērn diskusijā ar uzaicinātiem arhitektiem izkristalizējusies pārliecība, ka ir nepieciešama profesionāla izpēte, kas pamatotu izvēli par labu vienai vai otrai vietai. 

 

"Es ļoti ceru, ka pirmdien varēsim izvēlēties, kam uzticēt vispusīgu abu iespējamo atrašanās vietu salīdzināšanu un to arhitektonisko, funkcionālo un sociālekonomisko izvērtēšanu," atzina Vucena.

 

Runa joprojām ir par divām vietām – bibliotēkas esošo ēku Zivju ielā 7 un iespējamo piebūvi tai, kā arī par kādreizējo bankas ēku Teātra ielā 3.

 

 

Esošajā ēkā bibliotēkai jau sen ir par šauru un nekādu iespēju attīstībai nav. Drīzumā beigsies CZB ēkas pagrabstāva telpu atjaunošana – sanācija un kosmētiskais remonts, un tajā varēs atgriezties vecbibliotēkas krātuve un Fišera fonds, taču tas arī ir viss, ko iespējams izdarīt, paliekot vecajā ēkā.

 

Runājot par ēku Zivju ielā 7 un tās piebūvi, jāatgādina, ka 2013. gadā arhitekts Agris Padēlis-Līns izstrādāja rekonstrukcijas metu. Tas paredzēja vēsturiskās ēkas rekonstrukciju ar jaunu piebūvi tai līdzās, nojaucot 1970-to gadu piebūvi un blakus esošo, pašvaldībai piederošo Sporta skolas ēku. Toreiz izstrādātais mets šobrīd gan tieši nav izmantojams, jo ir mainījusies telpu funkcionālā programma.

 

Savukārt ēka Teātra ielā 3 būvēta 1898.gadā kā bankas ēka, un līdz 2019. gada beigām tajā arī atradās banka – Latvijas Bankas filiāle. Zemesgabals pašā Liepājas centrā starp Teātra ielu, Skolas ielu un Jāņa ielu kopā ar Liepājas Teātra ēku, turpat netālu esošo Svētās Trīsvienības katedrāli un koncertzāli "Lielais dzintars" atrodas vienā kultūras objektu lokā. 2020. gadā šis nekustamais īpašums tika nodots Liepājas pilsētas pašvaldības īpašumā ar sākotnējo ieceri tajā izvietot Liepājas teātra Mazo zāli. Tomēr šī iecere vairs nav aktuāla un ēka ir jaunas funkcijas meklējumos.

Uzziņa
Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka ir viena no divām publiskajām bibliotēkām ārpus Rīgas, kas Obligātā eksemplāra likuma kārtībā bez maksas saņem vienu eksemplāru no katras Latvijā izdotās grāmatas un brošūras, bibliotēkas krājums ir apjomīgs – vairāk nekā 224 000 vienību. 

 

Esošās telpas pilnīgai bibliotēkas funkciju izpildei un kvalitatīvai pakalpojumu nodrošināšanai ir neatbilstošas – ēkā nav iespējams nodrošināt pieejamību cilvēkiem ar kustību traucējumiem, vecākiem ar bērnu ratiņiem, vecāka gadagājuma cilvēkiem (nav lifta, šauras durvis, stāvas, nepiemērotas kāpnes). Ierobežotā telpu pieejamība neļauj bibliotēkas krājumu lasītājiem piedāvāt ērtā un pārskatāmā veidā. 

 

Arī ēkas vizuālais veidols – fiziski un morāli novecojušas telpas un interjeri, neatbilst izpratnei par mūsdienīgu bibliotēku, neveicina lasītāju vēlmi iegriezties un uzkavēties bibliotēkā, nemotivē darbam un nenodrošina funkcijas un iespējas, kādas nepieciešamas un sagaidāmas mūsdienīgā bibliotēkā. 

 

Citu pilsētu jauno bibliotēku piemēri ir pierādījuši, ka lasītāju apmeklējums un uzturēšanās ilgums bibliotēkā ievērojami pieaug līdz ar mūsdienīgas un ērtas vides piedāvājumu bibliotēkā. Tāpat skaidrs, ka bibliotēka jau šobrīd nav tikai grāmatu apmaiņas punkts. Bibliotēkai jāaug par sabiedrības "viesistabu", tā saukto "trešo vietu" aiz darba un mājām. Vietu, kur satikties, sarunāties par aktuālo, izglītoties, pavadīt brīvo laiku, komunicēt. 

 

Mūsdienīgā bibliotēkā ir jāparedz telpas dažādām mācīšanās un darba formām, lielākiem pasākumiem un konferencēm, mazākām grupām mācību vajadzībām kā arī individuālā darba telpas. Bibliotēka mūsdienu kontekstā ir unikāla ar savu atvērtību un pieejamību ikvienam cilvēkam, absolūti lielāko daļu pakalpojumu nodrošinot bez maksas. 

 

CZB ir sešas filiālbibliotēkas, kuras, atrodoties dažādos Liepājas pilsētas mikrorajonos, bibliotekāros pakalpojumus nodrošina visā Liepājā. Filiāle – bērnu bibliotēka "Vecliepājas rūķis" šobrīd atrodas Zivju ielai 7 blakus ēkā – Malkas ielā 4, kur pašvaldība īrē telpas privātīpašumā esoša nama 3.stāvā. Plānots, ka jaunajā bibliotēkas projektā šī filiāle tiek integrēta, vienlaikus saglabājot savu autonomiju kā filiāle.


(Avots: CZB)Avots: irliepaja.lv
Pievienoja: Pilat
Atslēgvārdi:
+371 27888678