Nosaki sava īpašuma vērtību Nosaki sava īpašuma vērtību
Learn more

Mūsu aģenti noteikts tava īpašuma vērtību 1 darba dienas laikā BEZ MAKSAS, balstoties uz pieredzi, zināšanām, vērtēšanas metodēm un statistiku. Tas prasīs tikai piecas minūtes tava laika. Pareizā īpašuma tirgus cenas izvēle ir ļoti svarīgs elements veiksmīgai nekustamā īpašuma realizācijai, un tas izšķir, vai īpašums tiks pārdots ātri un par maksimālo vērtību. Nosakot tirgus cenu, vidējais realizācijas ātrums ir trīs mēneši.

Uzzināt vairāk
Izsniedz būvatļauju spa centra būvniecībai Miķeļa Valtera ielā
Clock2023-11-22 irliepaja.lv

Izsniedz būvatļauju spa centra būvniecībai Miķeļa Valtera ielāPašvaldība ir izsniegusi būvatļauju spa centra būvniecībai Liepājas jūrmalā, Miķeļa Valtera ielā, aģentūru LETA informēja Liepājas būvvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Freidenfelde.

Lietuvas uzņēmuma "Liepojos kopos" projekts paredz atjaunot ilgu laiku pamesto vēsturisko Liepājas peldmāju, tai blakus kāpās uzceļot būtiski lielāku četrstāvu jaunbūvi.

Būvniecības ierosinātājs ir Lietuvas uzņēmums "Liepojos kopos". Meta konkursa darba autors ir pilnsabiedrība "ZGT", pasūtītāja izvēlētais būvniecības ieceres izstrādātājs – SIA "K Idea", bet būvprojekta vadītājs – Andris Kokins.

Būvniecības iecere paredz veselības veicināšanas centra būvniecību, kurā sniegtu ārstniecības un skaistumkopšanas pakalpojumus ar ārstnieciskā minerālūdens pielietojumu. Veselības veicināšanas centra 1.stāvā un pagrabstāvā paredzēta SPA zona ar zemūdens masāžu baseiniem un bērnu baseinu zonu, atpūtas zonu ar saunām, pirtīm un džakuzi baseinu.

Paredzēts arī āra baseins ar zemūdens masāžām un saules vannām, kas izmantojamas visu gadu, bet uz jumta terases iecerēts āra baseins un sauļošanās zona, kas izmantojama vasaras sezonā. Veselības veicināšanas centra viesu numuros paredzētas 376 gultasvietas.

Peldu iestādes vēsturiskās ēkas atjaunošana un pārbūve tiek izstrādāta atsevišķā būvprojektā. Savukārt jaunajai ēkai ir paredzēti četri virsszemes stāvi un viens pagraba stāvs. Ēkas augstums plānots 16,50 metri. Esošie pašvaldības noteiktie apbūves rādītāji pieļauj ēku būvniecību līdz divu stāvu augstumam, taču Liepājas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumos noteikts, ka atkāpes no šajos noteikumos noteiktajiem apbūves rādītājiem atļautas atsevišķos gadījumos, kad augstvērtīgs arhitektūras risinājums iegūts atklātā arhitektūras konkursā un būvniecības iecere ir atbalstīta, ņemot vērā publiskās apspriešanas rezultātus.

Freidenfelde uzsver, ka būvniecība sākama tad, kad būs izpildīti visi projektēšanas nosacījumi un būvdarbu sākšanas nosacījumi. Vēsturiskās Peldu iestādes ēkas atjaunošana ir izdalīta kā atsevišķs projekts, kurai būvatļauja izdota šā gada 1.augustā. Projektēšanas nosacījumi nav vēl izpildīti, proti, nav iesniegts pilnais būvprojekts.

Publiskajā apspriešanā 83% respondentu esot atbalstījuši spa centra būvniecību Miķeļa Valtera ielā, pašā jūras malā. Būvniecības ieceres publiskajā apspriešanā tika saņemti 202 iedzīvotāju vērtējumi, no kuriem būvniecības ieceri atbalstījuši 83% jeb 168 iedzīvotāji, savukārt ieceri neatbalstīja 17% jeb 34 apspriešanas dalībnieki. Starp viedokļiem, kuri neatbalstīja būvniecības ieceri, lielākoties iedzīvotāji ir pret jaunās būves augstumu, tās arhitektonisko veidolu, kā arī autostāvvietas būvniecību.

Pašvaldības skatījumā, dažu sabiedrības pārstāvju izteiktā kritika par neesošu augstvērtīgo kvalitāti neesot samērojama ar pārējo respondentu pretējo viedokli, tostarp žūrijas atzinumu.Avots: irliepaja.lv
Pievienoja: Pilat
Atslēgvārdi:
+371 27888678