Nosaki sava īpašuma vērtību Nosaki sava īpašuma vērtību
Learn more

Mūsu aģenti noteikts tava īpašuma vērtību 1 darba dienas laikā BEZ MAKSAS, balstoties uz pieredzi, zināšanām, vērtēšanas metodēm un statistiku. Tas prasīs tikai piecas minūtes tava laika. Pareizā īpašuma tirgus cenas izvēle ir ļoti svarīgs elements veiksmīgai nekustamā īpašuma realizācijai, un tas izšķir, vai īpašums tiks pārdots ātri un par maksimālo vērtību. Nosakot tirgus cenu, vidējais realizācijas ātrums ir trīs mēneši.

Uzzināt vairāk
Foto: Ekspluatācijā nodota Lielās ielas 3 ēkas pārbūve
Clock2023-07-17 https://cdn.liepajniekiem.lv

Foto: Ekspluatācijā nodota Lielās ielas 3 ēkas pārbūveLiepājas pilsētas būvvalde 13. jūlijā pieņēma ekspluatācijā Lielās ielas 3 ēkas pārbūvi – no agrākās administratīvās ēkas tā pārbūvēta par 23 apartamentu īpašumu, līdz ar to papildinot pilsētā pieejamo naktsmītņu klāstu, informē būvvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Freidenfelde.

Ēka celta 1860. gadā kā īres nams ar iespaidīgām, milzu četrām kolonnām ēkas priekšpusē. 

1872. gadā pēc īpašnieka Johana Karla Šneidera pasūtījuma arhitekts Pauls Makss Berči ēku pārbūvējis tādā izskatā, kādā ēka saglabājusies līdz mūsdienām. 

 

Gan padomju okupācijas gados, gan pēc tam ēkā bijušas izvietotas dažādas administratīvas iestādes. Pēdējos gados ēka nebija apdzīvota.

Trīsstāvu ēka būvēta uz augsta mūra cokola ar pagrabu. Ēkai ir māla ķieģeļu mūra ārsienas ar kaļķa javas apmetuma apdare. Lielās ielas fasāde un abu gala fasāžu apdare veidota rusta tehnikā. Pagalma fasādei – gluds apmetums.

Fasāžu dekoratīvās apdares elementi labi saglabājušies.

Bojātie vai trūkstošie elementi atjaunoti pēc orģinālajiem paraugiem un tāda paša sastāva kaļķa javas. 

Pagalma pusē bēniņu stāvā ēkas vidusdaļā atjaunotas trīs logu ailas to sākotnējā veidolā, kādas bijušas pirms ēkas pārbūves.

Lielās ielas fasādē labi saglabājušās ieejas durvis, kuras restaurētas. Tāpat Lielās ielas puses fasādē 1. un 2. stāvā saglabājušies visi vēsturiskie koka logi, kuru vērtnēs gan vēlākā laika posmā ierīkoti vēdlodziņi.

Logi restaurēti un pārstikloti. Tur, kur vēsturiskie logi zuduši, jaunie koka logi izgatavoti analogi pēc vēsturiskajiem paraugiem. 

Tāpat labi saglabājušās vēsturiskās balkonu norobežojošās margas no čuguna lējuma, kas atjaunotas.

Pēc īpašuma pārbūves namā ierīkoti 23 apartamenti ar vienu, divām un trīs istabām.

Uzziņai

Pārbūves projekts: Agris Padēlis-Līns

Autoruzraudzība: SIA “SCW constructions”

Būvdarbus veicējs: SIA “EIRO STILS 1”Avots: https://www.liepajniekiem.lv/
Pievienoja: Pilat
+371 27888678