Nosaki sava īpašuma vērtību Nosaki sava īpašuma vērtību
Learn more

Mūsu aģenti noteikts tava īpašuma vērtību 1 darba dienas laikā BEZ MAKSAS, balstoties uz pieredzi, zināšanām, vērtēšanas metodēm un statistiku. Tas prasīs tikai piecas minūtes tava laika. Pareizā īpašuma tirgus cenas izvēle ir ļoti svarīgs elements veiksmīgai nekustamā īpašuma realizācijai, un tas izšķir, vai īpašums tiks pārdots ātri un par maksimālo vērtību. Nosakot tirgus cenu, vidējais realizācijas ātrums ir trīs mēneši.

Uzzināt vairāk
INFOGRAFIKA: Dalītā īpašuma izbeigšana privatizētajās daudzdzīvokļu mājās
Clock2023-06-12 https://lvportals.lv

INFOGRAFIKA: Dalītā īpašuma izbeigšana privatizētajās daudzdzīvokļu mājāsKopš 2023. gada 1. janvāra spēkā ir Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likums, kas nosaka piespiedu dalītā īpašuma attiecībās esošo daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem tiesības un iespēju izpirkt mājai piesaistīto zemi par tās kadastrālo vērtību. Tieslietu ministrijas sagatavotajā infografikā soli pa solim attēlots, kāda ir likumā noteiktā piespiedu dalītā īpašuma izbeigšanas kārtība.

Tieslietu ministrija informē, ka dalītā īpašuma izbeigšanas process veidots tā, lai ēkas īpašniekam tas būtu pēc iespējas vienkāršāks un lētāks.

Zemes atsavināšanas process tiek uzsākts ar daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu un iesniegumu pašvaldībai. Tālāk visas darbības, kas nepieciešamas dalītā īpašuma izbeigšanai, veiks valsts un pašvaldība, tostarp segs ar to saistītās izmaksas (piemēram, Valsts zemes dienesta izmaksas atsavināmās zemes noteikšanai, zemes kadastrālajai uzmērīšanai, izmaksas par zvērinātu tiesu izpildītāju darbībām un īpašumtiesību reģistrēšanas procesu zemesgrāmatās). 

Dzīvokļu īpašnieku kopībai vēl būs arī jāpieņem lēmums par atsavināšanas tiesību izmantošanu. Savukārt dzīvokļu īpašniekiem būs jāsamaksā zemes atsavināšanas cena.

Papildus likumā ir paredzēts, ka valsts var sniegt atbalstu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas īpašniekiem jautājumos, kas saistīti ar finansējuma iegūšanu atsavināšanas cenas samaksai. Atbalsta veidus, apmēru un piešķiršanas noteikumus nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 481 “Atbalsta programmas nosacījumi būvdarbiem daudzdzīvokļu mājās, to teritoriju labiekārtošanai un daudzdzīvokļu mājām noteikto atsavināmo zemju izpirkšanai”.

Plašāk par tēmu >>

 Avots: https://lvportals.lv
Pievienoja: Pilat
+371 27888678