Nosaki sava īpašuma vērtību Nosaki sava īpašuma vērtību
Learn more

Mūsu aģenti noteikts tava īpašuma vērtību 1 darba dienas laikā BEZ MAKSAS, balstoties uz pieredzi, zināšanām, vērtēšanas metodēm un statistiku. Tas prasīs tikai piecas minūtes tava laika. Pareizā īpašuma tirgus cenas izvēle ir ļoti svarīgs elements veiksmīgai nekustamā īpašuma realizācijai, un tas izšķir, vai īpašums tiks pārdots ātri un par maksimālo vērtību. Nosakot tirgus cenu, vidējais realizācijas ātrums ir trīs mēneši.

Uzzināt vairāk
Gatavojas masveidā nomainīt ielu apgaismojuma gaismekļus
Clock2022-09-09 https://irliepaja.lv

Gatavojas masveidā nomainīt ielu apgaismojuma gaismekļusDivās pastāvīgajās komitejās – Pilsētas attīstības un Finanšu – deputāti ceturtdien, 8. septembrī, lēma par atbalstu projekta "Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana Liepājas valstspilsētas pašvaldības publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā" sagatavošanu un iesniegšanu finansējuma saņemšanai Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta (EKII) finansēto projektu atklātajā konkursā "Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana pašvaldību publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā", ko administrē SIA "Vides investīciju fonds".

Projekta mērķis ir siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana un energoefektivitātes uzlabošana pilsētas apgaismojuma infrastruktūrā, demontējot esošos LED gaismekļus un uzstādot jaunus, energoefektīvākus gaismekļus, kas rezultātā ļaus samazināt elektroenerģijas patēriņu, kā arī pašvaldības izdevumus. Kā Finanšu komitejas sēdē izteicās pilsētas mērs Gunārs Ansiņš, tad 

 

pašvaldības izpilddirekcija lēsusi, ka ietaupītā summa varētu būt pat vairāki simti tūkstoši eiro.

Projekts sadalīts trīs daļās, attiecīgi deputāti pieņēma trīs lēmumus, kurus īstenojot, kopumā tiks nomainīti ap pieciem tūkstošiem pilsētas ielu LED gaismekļi – 1564 projekta pirmajā daļā,1582 – otrajā un 1765 trešajā daļā.

 

Projekta “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana Liepājas valstspilsētas pašvaldības publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā” 1. daļas attiecināmās izmaksas tiek plānotas 714 285,71 eiro apmērā, tādas pašas izmaksas plānotas arī projekta 2.daļai.

 

No 714 285,71 eiro EKII finansējums (70%) ir 500 000,00 eiro; pašvaldības līdzfinansējums (30%) – 214 258,71 eiro.

 

Savukārt projekta 3.daļas attiecināmās izmaksas tiek plānotas 833 333,33 eiro apmērā. No šīs summas EKII finansējums (60%) – 500 000,00 eiro; pašvaldības līdzfinansējums (40%) – 333 333,33 eiro.

Izmaksas vēl tiks precizētas iepirkumu gaitā. 

 

Projekts “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana Liepājas valstspilsētas pašvaldības publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā” jāiesniedz Vides investīciju fondā līdz šā gada 15. oktobrim, un to darīs domes Projektu ieviešanas nodaļa sadarbībā ar Komunālo pārvaldi.

 

Projektu īstenošanai dotais laiks ir 24 mēneši no dienas, kad noslēgts projekta īstenošanas līgums ar Vides investīciju fondu, taču Pilsētas attīstības komitejas sēdē izskanēja, ka gaismekļu nomaiņas darbus plano paveikt 2023. gadā, viena gada ietvaros.

 

Visi trīs lēmumi vēl jāapstiprina domes sēdē.Avots: https://irliepaja.lv
Pievienoja: Pilat
+371 27888678