Nosaki sava īpašuma vērtību Nosaki sava īpašuma vērtību
Learn more

Mūsu aģenti noteikts tava īpašuma vērtību 1 darba dienas laikā BEZ MAKSAS, balstoties uz pieredzi, zināšanām, vērtēšanas metodēm un statistiku. Tas prasīs tikai piecas minūtes tava laika. Pareizā īpašuma tirgus cenas izvēle ir ļoti svarīgs elements veiksmīgai nekustamā īpašuma realizācijai, un tas izšķir, vai īpašums tiks pārdots ātri un par maksimālo vērtību. Nosakot tirgus cenu, vidējais realizācijas ātrums ir trīs mēneši.

Uzzināt vairāk
Liepājas enerģija investēs jaunas biomasas katlu mājas būvniecībā
Clock2022-04-29 https://cdntest.db.lv

Liepājas enerģija investēs jaunas biomasas katlu mājas būvniecībāSIA "Liepājas enerģija" dalībnieku sapulcē apstiprināts uzņēmuma 2021.gada pārskats, lemjot pagājušā gada peļņu 1,39 miljonus eiro novirzīt jaunas biomasas katlu mājas būvniecībai Liepājā, informēja uzņēmuma pārstāve Zane Ģirne.

Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā dabasgāzes cenas straujo kāpumu, kā arī Krievijas iebrukumu Ukrainā, kas būtiski ietekmē energoresursu cenas un, iespējams, ietekmēs arī turpmāku pieejamību. Katlumājas būvniecība par 3,5% samazinās kopējo gāzes patēriņu, kura īpatsvars kurināmajā 2021.gadā bija 24%.

Uzņēmuma "Liepājas enerģija" valdes priekšsēdētājs Jānis Jansons uzsver, ka jaunas biomasas katlu mājas būvniecība ir nepieciešama, un tai ir būtiska nozīme uzņēmuma turpmākās saimnieciskās darbības nodrošināšanai, stabilitātei, ilgtspējīgai attīstībai un konkurētspējas saglabāšanai. Ar jauno katlu māju paredzēts ievērojami palielināt to centralizētās siltumapgādes klientu daudzumu, kas saņems no vietēja un atjaunīgā kurināmā ražotu siltumenerģiju.

2021.gada peļņas samazinājums, salīdzinot ar 2020.gada peļņu - 3,55 miljoniem eiro - esot saistīts ar gāzes cenas celšanos un obligātā iepirkuma komponentes atbalsta beigām Tukuma ielas koģenerācijas stacijai.

Pārskata periodā uzņēmums saražoja 272 gigavatstundas (GWh) siltumenerģijas un klientiem realizēja 236 GWh siltumenerģijas. Siltumenerģijas zudumi pārvades un sadales sistēmā ir 11,1% no siltumtīklos nodotās siltumenerģijas.

Pagājušajā gadā uzņēmums realizējis 17,9 GWh elektroenerģijas, kas ir par 41% mazāk nekā 2020.gadā.

2021.gada neto apgrozījums bija 16,64 miljoni eiro, kas ir par 0,49 miljoniem eiro vairāk nekā iepriekšējā gada pārskata periodā. Ieņēmumu palielinājums ir saistīts ar vēsākiem laika apstākļiem.

Kopējais izbūvētais siltumtrašu garums ir 2,5 kilometri, pieslēdzot centralizētajai apkurei 22 jaunus klientus.

Centralizētā siltumapgāde ir galvenais siltumapgādes veids Liepājā, nodrošinot siltumu un komfortu 1133 ēkās, tajā skaitā 628 daudzīvokļu dzīvojamajās mājās, 235 privātmājās, 162 komercobjektos, kā arī 108 valsts un pašvaldības objektos.

Uzņēmuma īpašnieki ir AS "Latvenergo" - 51%, Liepājas dome - 39%, Guntaram Kokorevičam pastarpināti piederošā SIA "Enerģijas risinājumi" - 10%.Avots: https://www.db.lv
Pievienoja: Pilat
+371 27888678