Nosaki sava īpašuma vērtību Nosaki sava īpašuma vērtību
Learn more

Mūsu aģenti noteikts tava īpašuma vērtību 1 darba dienas laikā BEZ MAKSAS, balstoties uz pieredzi, zināšanām, vērtēšanas metodēm un statistiku. Tas prasīs tikai piecas minūtes tava laika. Pareizā īpašuma tirgus cenas izvēle ir ļoti svarīgs elements veiksmīgai nekustamā īpašuma realizācijai, un tas izšķir, vai īpašums tiks pārdots ātri un par maksimālo vērtību. Nosakot tirgus cenu, vidējais realizācijas ātrums ir trīs mēneši.

Uzzināt vairāk
Gatavojas restaurēt “Siļķu brāķa” ēkas jumtu
Clock2022-04-19 https://cdn.liepajniekiem.lv

Gatavojas restaurēt “Siļķu brāķa” ēkas jumtuVēsturiskajai ēkai Zivju ielā 2a, kuru liepājnieki un viesi iepazinuši ekskursijā ”Siļķu brāķis,” no jumta krīt dakstiņi, redakcijai ziņo lasītāji. Bīstamā teritorija gan ir norobežota, un izvietotas brīdinājuma zīmes. Drīzumā varētu sākties arhitektūras pieminekļa jumta restaurācija, informē Liepājas būvvaldē.

Ekskursijas rīkotāju SIA ”Rozīņu rezidence” pārstāve Santa Margeviča pastāsta, ka viņi ēku īrēja un tieši tās bīstamības dēļ pagājušajā rudenī bija spiesti ekskursiju sezonu pabeigt agrāk, nekā plānots. ”Šobrīd ”Siļķu brāķis” meklē jaunas mājas nākamajai sezonai, un ar ēku Zivju ielā kopš pagājušā septembra tam nav vairs nekādas sadarbības,” viņa atzīmē.

Šī ēka ir 17. gadsimtā celta noliktava, viens no Liepājas vecākajiem spīķeriem. 

Šā gada janvāra sākumā iesniegts jumta restaurācijas projekts, kura izstrādātājs ir SIA ”Arhitektoniskās izpētes grupa”, stāsta būvvaldes pārstāvis Aigars Štāls.

Pasūtītājs ir SIA ”Warehouse properties”, kurai izsniegtā būvatļauja ir spēkā no 14. marta. ”Pašlaik noslēguma posmā ir būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpilde, kas nozīmē, ka tuvākajā laikā tie varēs sākties,” viņš norāda.

2021. gadā ar pilsētas kultūras pieminekļu līdzfinansējuma programmas atbalstu veikta ēkas tehniskā apsekošana un arhitektoniski mākslinieciskā inventarizācija. Tas nozīmē, ka veikta jau 2016. gadā sagatavotās ēkas arhitektoniski mākslinieciskās izpētes aktualizācija, skaidro A. Štāls, un ēkas īpašnieki meklējot būvnieku, jo nopietni gatavojas īstenot restaurācijas projektu, tikko būs izdarītas nepieciešamās atzīmes projektā.

”Īpašnieki būvvaldi ir informējuši, ka gatavojas piedalīties arī šā gada kultūras pieminekļu līdzfinansējuma konkursā. Būvprojekts sagatavots pagājušajā gadā, pēc tam, kad ēku ieguva jaunie īpašnieki un vairākas reizes bija notikušas sarunas ar būvvaldi,” stāsta A. Štāls.

Uzņēmumā ”Warehouse properties” ”Kurzemes Vārdu” informē, ka valsts nozīmes kultūras piemineklis Zivju ielā neesot pamests novārtā un ēka šādā stāvoklī nav kļuvusi viena gada laikā. 

2021. gadā SIA ”Warehouse properties” mainījās īpašnieki, un tad sākts sakārtot dokumentus un uzstādīti norobežojumi. Pašlaik izstrādāts projekts jumta seguma, konstrukciju un dzegu atjaunošanai un ugunsaizsardzībai.

Vaicāta, kā nākotnē iecerēts izmantot seno ēku, uzņēmuma komanda norāda: ”Mēs skaļi par plāniem nerunāsim, par to liecinās darbi. Soli pa solim vēlamies ēku atjaunot. Neskatoties uz smagi aizvadīto gadu un šī brīža situāciju pasaulē, centīsimies darīt visu, kas būs mūsu spēkos!”Avots: https://www.liepajniekiem.lv
Pievienoja: Pilat
+371 27888678