Nosaki sava īpašuma vērtību Nosaki sava īpašuma vērtību
Learn more

Mūsu aģenti noteikts tava īpašuma vērtību 1 darba dienas laikā BEZ MAKSAS, balstoties uz pieredzi, zināšanām, vērtēšanas metodēm un statistiku. Tas prasīs tikai piecas minūtes tava laika. Pareizā īpašuma tirgus cenas izvēle ir ļoti svarīgs elements veiksmīgai nekustamā īpašuma realizācijai, un tas izšķir, vai īpašums tiks pārdots ātri un par maksimālo vērtību. Nosakot tirgus cenu, vidējais realizācijas ātrums ir trīs mēneši.

Uzzināt vairāk
Valdība no 1. jūlija palielina atbalstu mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
Clock2021-11-03 https://creativeoptionsregina.ca

Valdība no 1. jūlija palielina atbalstu mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniemValdība 30. jūnija sēdē apstiprināja Demogrāfisko lietu centra, Ekonomikas ministrijas un Nacionālās apvienības virzītos grozījumus mājokļu pieejamības programmu attīstībā, kas paredz palielinātu valsts garantiju apmēru ģimenēm ar bērniem un pirmdzimto gaidot, kā arī apstiprināta jauna programma “Balsts”, kas daudzbērnu ģimenēm piedāvās neatmaksājamu valsts subsīdiju mājokļa iegādei vai būvniecībai 8 000-12 000 EUR apjomā.

“Šie grozījumi ir astoņu mēnešu intensīva darba rezultāts, un mums ir izdevies atrast resursus un veidu vēl plašākam ģimeņu atbalstam Latvijā ALTUM īstenotajai mājokļa pieejamības garantiju programmai. To kā vienu no labākajām Eiropā novērtējuši OECD eksperti, un nu šis atbalsts kļuvis vēl plašāks. Atbalsts mājokļu iegādei un būvniecībai ir tikai viens, taču ļoti nozīmīgs virziens demogrāfiskās situācijas uzlabošanai mūsu valstī,” uzsver sadarbības platformas Demogrāfisko lietu centrs vadītājs un Ministru prezidenta padomnieks demogrāfijas jautājumos Imants Parādnieks.

Ministru kabineta apstiprinātie grozījumi mājokļu garantijas programmā ļaus saņemt garantiju 10% apmērā arī tām ģimenēm, kas vēl ir pirmā bērna gaidībās. Savukārt, ja ģimene ir otrā bērna gaidībās, būs pieejama garantija 15% apmērā, kas šobrīd pienākas divu bērnu ģimenei. Trešā bērna gaidībās esošai ģimenei garantija jau būs 20% apmērā. Tāpat palielināts arī maksimālais garantijas apmērs, un tas būs līdz 30% personai, ar kuru kopā dzīvo un kuras apgādībā ir četri un vairāk bērnu – līdz šim maksimālais apmērs ir 20%, ja ir trīs un vairāk bērnu. Turpmāk programma pievērsīs uzmanību arī energoefektivitātei – būs pieejama papildu 5% garantija, ja ģimene iegādāsies "A" energoefektivitātes klases vai gandrīz nulles enerģijas mājokli, kas veicinās jaunbūvētu mājokļu iegādi.

Tāpat palielināti darījuma summas griesti – no 200 uz 250 tūkstošiem eiro, kas labāk atbilst kvalitatīvas, plašām ģimenēm piemērotas mājas ar zemi izmaksām. No jauna iekļauta arī iespēja saņemt garantiju atkārtoti, ja dzēstas iepriekšējās saistības, ja ir pagājuši vismaz trīs gadi no pirmreizējās programmas izmantošanas, un ģimenei ir palielinājies apgādājamo bērnu skaits. Atcelts nosacījums aizņēmējam būt deklarētam vai reģistrētam Latvijā. Šis solis ļaus ārzemēs dzīvojošām ģimenēm iegādāties mājokli, lai atgrieztos uz dzīvi Latvijā.

Ministru kabineta jaunapstiprinātā mājokļu programma “Balsts” savukārt sniegs neatmaksājamu valsts subsīdiju mājokļa iegādei vai būvniecībai ģimenēm, kurās aug trīs un vairāk bērnu - Latvijas Goda ģimenēm. Ģimenēm ar trīs bērniem subsīdija būs 8000 eiro “parastam” mājoklim vai 10 000 eiro, ja mājoklis atbildīs energoefektivitātes prasībām par gandrīz nulles enerģijas ēkām. Savukārt četru un vairāk bērnu ģimenēm subsīdijas attiecīgi būs 10 000 un 12 000 eiro. Lai saņemtu “Balsts” subsīdiju, izvēlētā nekustamā īpašuma vērtība nevar pārsniegt 250 tūkstošus eiro, un ienākumiem uz vienu ģimenes locekli jābūt līdz 17 000 eiro gadā pirms nodokļu nomaksas, kā arī saņēmējam ir jābūt Latvijas nodokļu rezidentam vismaz pēdējos 12 mēnešus, un subsīdija nevarēs būt lielāka kā 50% apmērā no kopējā darījuma vai būvprojekta apjoma. Šo neatmaksājamo subsīdiju varēs saņemt arī vienlaikus ar mājokļa garantijas programmu, un to varēs izmantot arī, lai segtu obligāto pirmo iemaksu 5% apmērā.

Šobrīd finanšu institūcijas “Altum” mājaslapā ir ievietota būtiskākā informācija par “Balsts” subsīdijas saņemšanas nosacījumiem un atbalsta kritērijiem. Ir paredzēts, ka “Balsts” subsīdijas izsniegs Mājokļu garantiju programmās iesaistītās sadarbības bankas. Par pieteikšanās iespējām, dokumentiem un citiem būtiskiem jautājumiem lūdzu sekojiet “Altum” aktuālajai informācijai!

Vairāk par sadarbības platformu "Demogrāfisko lietu centrs" lasiet Pārresoru koordinācijas centra mājaslapā!

 

Informāciju sagatavojis

Demogrāfisko lietu centrs sadarbībā ar Nacionālo apvienībuAvots: https://www.pkc.gov.lv
Pievienoja: Pilat
+371 27888678