2020-02-27 irliepaja.lv

Ar pašvaldības atbalstu atdzimst vēsturiskais nams Rožu ielā 28

Nams Rožu ielā 28 var lepoties gan ar interesantu \"biogrāfiju\", gan arhitektūru. Ilgus gadus tam gan nebija veicies ar kārtīgu saimnieku, un nams stāvēja tukšs, līdz to pamanīja liepājnieks Jānis Vilmanis. Nams esot savaldzinājis uzreiz, tikai licies tā kā par lielu. Galu galā pēc tam, kad apskatīts daudz citu māju, izcilā vieta Dzintaru ielas un Rožu ielas stūrī netālu Jūrmalas parka un pludmales un tajā pašā laikā – gandrīz pilsētas centrā tomēr pārliecinājusi. Un, protams, pats koka nams.

Avots: irliepaja.lvPievienoja: Pilat
2020-02-25 liepajniekiem.lv

Hoijeres viesnīcai spāru svētki

Otrdien, 25.februārī, firmas ” RERE Meistari” celtnieki, restauratori un citi ar Hoijeres kundzes viesnīcas atjaunošanu saistīti cilvēki atzīmēja spāru svētkus Kungu ielas 24. namam ar ziediem, kliņgeri un pateicības vārdiem. Sagaidāms, ka pēc nedēļām trim topošā interjera muzeja jumtā ieraudzīsim sarkanos māla kārniņus.

Avots: liepajniekiem.lvPievienoja: Pilat
2020-02-24 Ieva Čīka/LETA

Eksperts: Latvija mājokļu tirgus attīstībā no Igaunijas un Lietuvas atpaliek 5-6 gadus

Latvija mājokļu attīstības jomā, salīdzinot ar citām Baltijas valstīm, ir zaudējusi kādus piecus, sešus gadus. To veicinājusi gan banku piesardzība kreditēšanas jomā, gan smagnējais un birokrātiskais būvniecības process, lēsa Nekustamā īpašuma attīstītāju alianses vadītājs Mārtiņš Vanags. Pēc viņa teiktā – ja pirms krīzes bija jādomā, kā sabremzēt mājokļa tirgus attīstību un pārlieku aktīvi kreditēšanu, tad tagad jāsekmē mājokļa fonda atjaunošana.

Avots: LETAPievienoja: Pilat
2020-02-20 Foto: Kārlis Volkovskis

Liepājas naktsmītnēs pērn par 16 % pieaudzis ārvalstu tūristu skaits

Liepāja kā tūrisma galamērķis kļūst arvien populārāka un 2019. gadā kopumā palielinājies pilsētas viesu skaits. Naktsmītnēs par 16 % pieaudzis ārvalstu tūristu skaits, tostarp kopējais nakšņotāju skaits palielinājies par 6 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati, portālu informēja Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Avots: liepajniekiem.lvPievienoja: Pilat
2020-02-19 www.pilat.lv

Nodokļi NĪN piemērošanā rosina ieviest neapliekamo minimumu

Tieslietu ministrija (TM) iztrādājusi likumprojektus, piedāvājot atcelt nekustamā īpašuma nodokli (NĪN) iedzīvotāju primārajiem mājokļiem vērtībā līdz 100 000 eiro un būtiski samazināt NĪN primārajiem mājokļiem ar augstāku kadastrālo vērtību.

 

Avots: db.lvPievienoja: Pilat
2020-02-12 pilat.lv

Liepājā divos gados renovētas 225 daudzdzīvokļu ēkas

Liepājā pēdējo divu Eiropas Savienības (ES) plānošanas periodu laikā renovētas jau vairāk nekā 200 daudzdzīvokļu ēkas. Projektu īstenošanas gaitā atklājas arī dažādi klupšanas akmeņi un pieļautās kļūdas, ar kurām nākas saskarties gan būvniecības procesā, gan vēlāk jau māju uzturēšanas laikā, piemēram pietiekami nevēdinot savus dzīvokļus. Namu apsaimniekotāji min steigu, resursu trūkumu un kļūdas jau projektēšanas laikā.

 

Avots: www.lsm.lvPievienoja: Pilat
2020-02-05 pilat.lv

VID turpina veikt kontrolpirkumus, lai identificētu nelikumīgus īres dzīvokļus

Valsts ieņēmumu dienests (VID) turpina veikts kontrolpirkumus, lai identificētu cilvēkus, kas nelikumīgi izīrē dzīvokļus. Par to raidījumā “Komforta zona” pastāstīja VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

 

Avots: www.tvnet.lvPievienoja: Pilat
2020-01-28 pilat.lv

Situācija ar padomju laika ēkām Liepājā tāda pati kā citur

Dzīvojamo ēku drošība Latvijā pasliktinās, un to drošības kontrole nedarbojas pietiekami labi, šomēnes atzina valsts kontroliere Elita Krūmiņa, informējot par Valsts kontroles revīzijā konstatēto.

 

Avots: irliepaja.lvPievienoja: Pilat
2020-01-23 Foto: Egons Zīverts

Raiņa ielai top cienīgs sākums

Jūgendstila namam Raiņa ielā 1 atjaunota daļa fasādes. Ēkas noapaļotais stūris tieši pašā Rīgas un Raiņa ielas stūrī iepriekš bija ļoti drūmā situācijā – no fasādēm un balkoniem bira apmetums. Lai pasargātu gājējus, sienu nācās aplikt ar būvtīklu. Nu šis fasādes posms ir sakopts un ieguvis arī spilgtu, neierastu krāsojumu.

 

Avots: liepajniekiem.lvPievienoja: Pilat
2020-01-21 liepajniekiem.lv

Celtnieku ielā taps dzīvokļi

Ēka Celtnieku ielā 12, kas ilgus gadus bija neapsaimniekota, tiks attīstītapar jaunu dzīvokļu projektu Rietumu apartamenti, laikrakstam pastāstīja uzņēmējs Aigars Kesenfelds.

 

Avots: liepajniekiem.lvPievienoja: Pilat
2020-01-15 Altum.lv

Noslēdzas pieteikumu pieņemšana daudzdzīvokļu māju atjaunošanas projektiem

Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas valsts atbalsta programmā visā Latvijā kopš programmas sākuma 2016. gada pavasarī ir iesniegts 821 projektu pieteikums par provizorisko summu 375 miljoni eiro. Līdz ar to ir rezervēti visi programmā grantiem paredzētie līdzekļi, un no šā gada 11. janvāra jaunus pieteikumus dalībai programmā Attīstības finanšu institūcija ALTUM nepieņems.

Avots: Altum.lvPievienoja: Pilat
2020-01-13 db.lv

2019. gadā palielinājies darījumu skaits ar nekustamajiem īpašumiem

Ir pienācis jauns gads, kas dod iespēju aplūkot aizvadītā gada tendences un veikt prognozes 2020. gadam. Nekustamo īpašumu tirgus kopumā ir bijis pietiekoši aktīvs, tajā parādās jaunas iezīmes un problemātiskie jautājumi.

 

Avots: db.lvPievienoja: Pilat
2020-01-10

Kā rīkoties, ja mājoklī deklarējies svešinieks

Iespēja elektroniski deklarēt dzīvesvietu, nenoliedzami, ir ērts pakalpojums, taču vienlaikus ļauj pilnīgi svešām personām par savu dzīvesvietu norādīt jūsu mājokli. Dažkārt “ciemiņš” ir nemanāms, bet atsevišķos gadījumos var radīt jums liekus tēriņus. Kā noskaidrot, kādas personas ir deklarētas jūsu dzīvesvietā? Un kā nelūgtos iemītniekus izdeklarēt?

Avots: abc.lvPievienoja: Pilat
2020-01-08 la.lv

Bijušās bankas filiāles vietā vēlas izvietot teātri

Ēkā Teātra ielā 3, Liepājā, kur kādreiz atradās Latvijas Bankas filiāle, tiek apsvērta doma izveidot Liepājas Teātra Mazo zāli.

Avots: Avots: db.lvPievienoja: Pilat