2021-04-08 https://g1.delphi.lv

Samazina valsts nodevas par īpašuma reģistrāciju

Trešdien Saeimā otrajā lasījumā tika pieņemti grozījumi Zemesgrāmatu likumā, kuros tika atbalstīts Saeimas deputāta Gata Eglīša priekšlikums veikt izmaiņas valsts nodevas apjomā par dzīvokļa īpašuma nostiprināšanu zemesgrāmatā. Grozījumi paredz uzdevumu valdībai no š.g. 1. jūlija samazināt valsts nodevas apmēru fiziskai personai no šobrīd noteiktajiem 2% uz 1,5% no īpašuma vērtības, savukārt juridiskai personai par dzīvokļa īpašuma nostiprināšanu no 6% uz 2% no īpašuma vērtības, informē Nekustamā īpašuma attīstītāju alianse (NĪAA).

Avots: https://www.delfi.lvPievienoja: Pilat
2021-04-08 https://cdn.liepajniekiem.lv

Nākotnes pilnvarojums var noderēt. Kā pasargāt sevi un tuviniekus no nepatīkamām situācijām?

Ir daudzas un dažādas slimības vai nelaimes, kas iepriekš nepiesakās, un tās nešķiro cilvēkus ne pēc vecuma, ne citiem kritērijiem. Kā pasargāt sevi un tuviniekus no ļoti nepatīkamām situācijām? Ir iespēja sastādīt nākotnes pilnvarojuma līgumu, stāsta zvērināta notāre Milda Ancāne.

Avots: https://www.liepajniekiem.lvPievienoja: Pilat
2021-04-07 https://irliepaja.lv

Uzsākts projekts sociālās rehabilitācijas lauku vidē popularizēšanai

No 1.aprīļa līdz 31.oktobrim Liepājas Neredzīgo biedrība īstenos Latvijas valsts budžeta finansētās programmas \"NVO fonds\" projektu \"Darbosimies un pilnveidosimies kopā – \"Dvēseles veldzes dārzā\"\". Tas paredzēts, lai veicinātu cilvēku ar invaliditāti dzīves kvalitātes celšanu, Liepājas Neredzīgo biedrības sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Lazdeniece.

Avots: https://irliepaja.lvPievienoja: Pilat
2021-03-26 pilat.lv

Nekustamo īpašumu tirgus 2020. gadā bijis imūns pret pandēmijas radītajām izmaiņām ekonomikā kopumā

Iepriekšējais – 2020. gads, bijis pieredzes bagāts teju ikvienai nozarei, nekustamo īpašumu tirgus šajā ziņā nav izņēmums. Lai gan tika prognozēts straujš īpašumu cenu kritums, sākot ar maija otro pusi nekustamo īpašumu tirgus aktivitāte strauji palielinājās, un varējām vērot apjomīgu tirgus aktivizēšanos. Kādi apstākļi bija par iemeslu šādam aktivitātes pieaugumam?

Avots: pilat.lvPievienoja: Pilat
2020-09-02 pilat.lv

Zemes gabala iegāde - kā to darīt pareizi

Ne visi ir pieredzējuši zemes īpašuma pirkšanas jautājumos. Ja tas nav profesionāls izaicinājums, tikai retais, iegādājoties īpašumu, aizdomājas par visām niansēm, kas ir būtiskas, gan lai novērtētu īpašuma reālo stāvokli un piemērotību izvēlētajam mērķim, gan pareizi noformētu nepieciešamos dokumentus un apzinātos visas izmaksas.

 

Avots: tvnet.lvPievienoja: Pilat
2020-06-16 pilat.lv

Covid-19 mainījis tendences nekustamā īpašuma izvēlē, secina Luminor

Luminor bankas dati liecina, ka šobrīd pieprasījums pēc hipotekārajiem kredītiem Latvijā ir atjaunojies pirms pandēmijas līmenī un pēdējās nedēļās pat pārsniedzis to. Taču Covid-19 dēļ noteiktie ierobežojumi arī nekustamo īpašumu tirgū ir ieviesuši jaunas tendences – īpaši pieaugusi interese par privātmāju iegādi, portālu \"Delfi\" informēja bankā.

Avots: delfi.lvPievienoja: Pilat
2020-06-04 pilat.lv

Padomju arhitektūra: kādēļ Hruščova sērijas māju pirmajos stāvos nav balkona

Aplūkojot padomju laiku rajonus, Hruščova sērijas mājām ir novērojama līdzīga nianse – šo daudzdzīvokļu ēku pirmajos stāvos nav balkonu, bet citos šāda luksusa detaļa ir pieejama. Ja pavērojam citas sērijas – balkoni daudzām ir izbūvēti visos stāvos.

 

Avots: tvnet.lvPievienoja: Pilat
2020-04-30 readyelements.com

Pieteikumu apmērs mājokļu finansējumam atgriežas pirms-pandēmijas līmenī

Lai arī pandēmija un to pavadošā neskaidrība ir likusi daudziem atlikt ieceri par īpašuma iegādi, tomēr darījumi arvien notiek. Swedbank dati rāda, ka aizvadītajās divās nedēļās būtiski sarucis pieteikumu skaits kredītbrīvdienām, turpretī pieaudzis to iedzīvotāju skaits, kuri vēlas apzināt savas iespējas aizņemties mājokļa iegādei, sasniedzot pieteikumu apjomu, kāds bija šā gada sākumā, pirms pandēmijas izsludināšanas.

 

Avots: db.lvPievienoja: Pilat
2020-03-25 decoratorist.com

Kam pievērst uzmanību, izvēloties nekustamo īpašumu?

Ja pieņemts lēmums par dzīvokļa iegādi, priekšā gaidāms visai ilgs piedāvājumu aplūkošanas, izvērtēšanas un salīdzināšanas ceļš, kuram ir vērts laicīgi sagatavoties. Ir vērts procesu uzsākt ar savu nepieciešamību izvērtēšanu un arī neliela prioritāšu kontrolsaraksta sagatavošanu.

 

Avots: www.db.lvPievienoja: Pilat
2020-03-17 azbigmedia.com

Daži knifi, kā sagatavot īpašumu pārdošanai

Lai par nekustamā īpašuma pārdošanu iegūtu augstāko iespējamo summu, ir jāspēj to parādīt no labākās puses.

 

Avots: db.lvPievienoja: Pilat
2020-03-17 pilat.lv

Vai pandēmija ietekmēs arī nekustamā īpašuma nozari?

Vīruss Covid-19 ir strauji izplatījies visā Eiropā, skarot arī Baltijas valstis. Patlaban tiek prognozēta krīze vairākās tautsaimniecības nozarēs. Vai vīruss skars arī nekustamo īpašumu nozari?

 

Avots: tvnet.lvPievienoja: Pilat
2020-03-12 liepaja.lv

Pūt, vējiņu! pārbūves konkursā uzvarētājs ir, bet naudas nepietiek

Tiesības slēgt līgumu par būvdarbiem koncertestrādes “Pūt, vējiņi!” pārbūves konkursā piešķirtas firmai “Bildberg”, kas darbus nosolījusi par 1 851 647,86 eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli. Šādu lēmumu Liepājas domes Iepirkumu komisija pieņēmusi jau 19. februārī, bet darbi nevar sākties finansējuma trūkuma dēļ, un šis nav vienīgais pašvaldības projekts, kuram trūkst naudas.

 

Avots: liepajniekiem.lvPievienoja: Pilat
2020-03-06 quiggpartners.com

Nomaksas pirkums un īre ar izpirkumu – būtiskākie riski un risinājumi

Ja vēlies iegādāties īpašumu, bet šobrīd nav iespējams iekrāt tik lielu naudas summu, ir vērts padomāt par īri ar izpirkuma tiesībām. Tā ir iespēja nevis samaksāt visu pirkuma summu uzreiz, bet veikt nomaksu ar ikmēneša maksājumiem. “Eversheds Sutherland Bitāns” juriste Zanda Zaļuma sniedz ieskatu  riskos, kuriem noteikti būtu jāpievērš īpaša uzmanība, izvēloties šāda veida darījumus. 

 

Avots: dzivenotiek.lvPievienoja: Pilat
2020-03-04 irliepaja.lv

Īpašums Zivju 14 pārdots, Zivju 2 nosolīts

Valsts akciju sabiedrībai "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) trešajā izsolē beidzot izdevies pārdot nekustamo īpašumu Zivju ielā 2. Kā portālam sacīja VNĪ pārstāvis Mārtiņš Reķis, izsolē, kas notika 26. februārī, īpašums beidzot nosolīts. Pagaidām gan vēl līgums ar pircēju nav noslēgts.

Avots: irliepaja.lvPievienoja: Pilat
2020-03-03 pilat.lv

Vai ieguldījums nekustamā īpašumā nākotnē atmaksāsies?

Miljardieris Endrū Kārnegijs reiz ir izteicies, ka 90% no miljonāriem savu finansiālo labklājību ir ieguvuši ieguldot naudu nekustamajā īpašumā. Nekustamā īpašuma tirgus izsenis sevi pierādījis, kā viens no populārākajiem ieguldījumu veidiem, domājot par ģimenes labklājību un vecumdienām. Pārdomas par to, vai ir vērts iegādāties mājokli, šķiet, ir piemeklējušas ikvienu, tāpēc svarīgi saprast, vai šis ieguldījums nākotnē varētu atmaksāties.

 

Avots: dzivenotiek.lvPievienoja: Pilat
2020-02-27 irliepaja.lv

Ar pašvaldības atbalstu atdzimst vēsturiskais nams Rožu ielā 28

Nams Rožu ielā 28 var lepoties gan ar interesantu \"biogrāfiju\", gan arhitektūru. Ilgus gadus tam gan nebija veicies ar kārtīgu saimnieku, un nams stāvēja tukšs, līdz to pamanīja liepājnieks Jānis Vilmanis. Nams esot savaldzinājis uzreiz, tikai licies tā kā par lielu. Galu galā pēc tam, kad apskatīts daudz citu māju, izcilā vieta Dzintaru ielas un Rožu ielas stūrī netālu Jūrmalas parka un pludmales un tajā pašā laikā – gandrīz pilsētas centrā tomēr pārliecinājusi. Un, protams, pats koka nams.

Avots: irliepaja.lvPievienoja: Pilat
2020-02-25 liepajniekiem.lv

Hoijeres viesnīcai spāru svētki

Otrdien, 25.februārī, firmas ” RERE Meistari” celtnieki, restauratori un citi ar Hoijeres kundzes viesnīcas atjaunošanu saistīti cilvēki atzīmēja spāru svētkus Kungu ielas 24. namam ar ziediem, kliņgeri un pateicības vārdiem. Sagaidāms, ka pēc nedēļām trim topošā interjera muzeja jumtā ieraudzīsim sarkanos māla kārniņus.

Avots: liepajniekiem.lvPievienoja: Pilat
2020-02-24 Ieva Čīka/LETA

Eksperts: Latvija mājokļu tirgus attīstībā no Igaunijas un Lietuvas atpaliek 5-6 gadus

Latvija mājokļu attīstības jomā, salīdzinot ar citām Baltijas valstīm, ir zaudējusi kādus piecus, sešus gadus. To veicinājusi gan banku piesardzība kreditēšanas jomā, gan smagnējais un birokrātiskais būvniecības process, lēsa Nekustamā īpašuma attīstītāju alianses vadītājs Mārtiņš Vanags. Pēc viņa teiktā – ja pirms krīzes bija jādomā, kā sabremzēt mājokļa tirgus attīstību un pārlieku aktīvi kreditēšanu, tad tagad jāsekmē mājokļa fonda atjaunošana.

Avots: LETAPievienoja: Pilat
2020-02-20 Foto: Kārlis Volkovskis

Liepājas naktsmītnēs pērn par 16 % pieaudzis ārvalstu tūristu skaits

Liepāja kā tūrisma galamērķis kļūst arvien populārāka un 2019. gadā kopumā palielinājies pilsētas viesu skaits. Naktsmītnēs par 16 % pieaudzis ārvalstu tūristu skaits, tostarp kopējais nakšņotāju skaits palielinājies par 6 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati, portālu informēja Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Avots: liepajniekiem.lvPievienoja: Pilat
2020-02-19 www.pilat.lv

Nodokļi NĪN piemērošanā rosina ieviest neapliekamo minimumu

Tieslietu ministrija (TM) iztrādājusi likumprojektus, piedāvājot atcelt nekustamā īpašuma nodokli (NĪN) iedzīvotāju primārajiem mājokļiem vērtībā līdz 100 000 eiro un būtiski samazināt NĪN primārajiem mājokļiem ar augstāku kadastrālo vērtību.

 

Avots: db.lvPievienoja: Pilat
2020-02-12 pilat.lv

Liepājā divos gados renovētas 225 daudzdzīvokļu ēkas

Liepājā pēdējo divu Eiropas Savienības (ES) plānošanas periodu laikā renovētas jau vairāk nekā 200 daudzdzīvokļu ēkas. Projektu īstenošanas gaitā atklājas arī dažādi klupšanas akmeņi un pieļautās kļūdas, ar kurām nākas saskarties gan būvniecības procesā, gan vēlāk jau māju uzturēšanas laikā, piemēram pietiekami nevēdinot savus dzīvokļus. Namu apsaimniekotāji min steigu, resursu trūkumu un kļūdas jau projektēšanas laikā.

 

Avots: www.lsm.lvPievienoja: Pilat
2020-02-05 pilat.lv

VID turpina veikt kontrolpirkumus, lai identificētu nelikumīgus īres dzīvokļus

Valsts ieņēmumu dienests (VID) turpina veikts kontrolpirkumus, lai identificētu cilvēkus, kas nelikumīgi izīrē dzīvokļus. Par to raidījumā “Komforta zona” pastāstīja VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

 

Avots: www.tvnet.lvPievienoja: Pilat
2020-01-28 pilat.lv

Situācija ar padomju laika ēkām Liepājā tāda pati kā citur

Dzīvojamo ēku drošība Latvijā pasliktinās, un to drošības kontrole nedarbojas pietiekami labi, šomēnes atzina valsts kontroliere Elita Krūmiņa, informējot par Valsts kontroles revīzijā konstatēto.

 

Avots: irliepaja.lvPievienoja: Pilat
2020-01-23 Foto: Egons Zīverts

Raiņa ielai top cienīgs sākums

Jūgendstila namam Raiņa ielā 1 atjaunota daļa fasādes. Ēkas noapaļotais stūris tieši pašā Rīgas un Raiņa ielas stūrī iepriekš bija ļoti drūmā situācijā – no fasādēm un balkoniem bira apmetums. Lai pasargātu gājējus, sienu nācās aplikt ar būvtīklu. Nu šis fasādes posms ir sakopts un ieguvis arī spilgtu, neierastu krāsojumu.

 

Avots: liepajniekiem.lvPievienoja: Pilat
2020-01-21 liepajniekiem.lv

Celtnieku ielā taps dzīvokļi

Ēka Celtnieku ielā 12, kas ilgus gadus bija neapsaimniekota, tiks attīstītapar jaunu dzīvokļu projektu Rietumu apartamenti, laikrakstam pastāstīja uzņēmējs Aigars Kesenfelds.

 

Avots: liepajniekiem.lvPievienoja: Pilat
2020-01-15 Altum.lv

Noslēdzas pieteikumu pieņemšana daudzdzīvokļu māju atjaunošanas projektiem

Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas valsts atbalsta programmā visā Latvijā kopš programmas sākuma 2016. gada pavasarī ir iesniegts 821 projektu pieteikums par provizorisko summu 375 miljoni eiro. Līdz ar to ir rezervēti visi programmā grantiem paredzētie līdzekļi, un no šā gada 11. janvāra jaunus pieteikumus dalībai programmā Attīstības finanšu institūcija ALTUM nepieņems.

Avots: Altum.lvPievienoja: Pilat
2020-01-13 db.lv

2019. gadā palielinājies darījumu skaits ar nekustamajiem īpašumiem

Ir pienācis jauns gads, kas dod iespēju aplūkot aizvadītā gada tendences un veikt prognozes 2020. gadam. Nekustamo īpašumu tirgus kopumā ir bijis pietiekoši aktīvs, tajā parādās jaunas iezīmes un problemātiskie jautājumi.

 

Avots: db.lvPievienoja: Pilat
2020-01-10

Kā rīkoties, ja mājoklī deklarējies svešinieks

Iespēja elektroniski deklarēt dzīvesvietu, nenoliedzami, ir ērts pakalpojums, taču vienlaikus ļauj pilnīgi svešām personām par savu dzīvesvietu norādīt jūsu mājokli. Dažkārt “ciemiņš” ir nemanāms, bet atsevišķos gadījumos var radīt jums liekus tēriņus. Kā noskaidrot, kādas personas ir deklarētas jūsu dzīvesvietā? Un kā nelūgtos iemītniekus izdeklarēt?

Avots: abc.lvPievienoja: Pilat
2020-01-08 la.lv

Bijušās bankas filiāles vietā vēlas izvietot teātri

Ēkā Teātra ielā 3, Liepājā, kur kādreiz atradās Latvijas Bankas filiāle, tiek apsvērta doma izveidot Liepājas Teātra Mazo zāli.

Avots: Avots: db.lvPievienoja: Pilat

Jaunākie īpašumi

Kārklu iela 3,

13 000 EUR

Populārākie raksti