Nekustamā īpašuma pārdošana, un kā to paveikt vislabāk

Nekustamā īpašuma pārdošana vienmēr ir nopietns lēmums un viss pārdošanas process ir saistīts ar daudz un dažādiem juridiskiem faktoriem.
Ir izceļami divi veidi kā pārdot īpašumu - darīt to paša spēkiem, vai uzticēt to paveikt sertificētām nekustamo īpašumu uzņēmumiem.

No vienas puses, ja izvēlaties īpašumu pārdot pats, tad Jūs ietaupāt zināmu naudas summu kura Jums būtu jāmaksā par nekustamo īpašumu aģenta pakalpojumiem.
No otras puses, rīkojoties uz savu galvu, īpašnieks var pieļaut kļūdas, kas var izmaksāt krietni dārgāk nekā speciālista konsultācija, kurš šajā jomā zina vairāk nekā vidusmēra cilvēks, kas īpašumu pārdod varbūt vienu reizi mūžā.

Ja Jūs visu darat pats:

  • Pats veicat īpašuma fotografēšanu gan no iekšpuses, gan ārpuses;
  • Fotogrāfijas, kopā ar informāciju par īpašumu, izvietojat kādā no sludinājumu portāliem vai sociālos tīklos;
  • Gaidat potenciālos pircējus;
  • Kā arī, protams, īpašumu potenciālajiem pircējiem izrādat pats - pārsvarā pielāgojoties pircēju vēlmēm - vai tās būtu brīvdienas, agri rīti vai svētku dienas.

Ja izvēlas aģenta pakalpojumus:

  • Īpašniekam ir tikai jāsniedz informācija par īpašumu, bet visu pārējo - fotografēšanu un fotogrāfiju apstrādi, sludinājuma teksta izveidi, sludinājumu izvietošanu, īpašuma prezentāciju, kā arī dokumentu juridisko pusi, paveic aģents.
  • Un tas notiek jebkurā laikā - ja uzticaties aģentam un īpašums nav apdzīvots, varat uzticēt viņam īpašuma atslēgas un pats nebūt pat klāt īpašuma prezentācijā. Tādējādi, nekustamā īpašuma pārdošana, var ietaupīt Jums laiku.

Aģents, vai viņa pārstāvētais uzņēmums, palīdz situācijās, kad īpašums ir ieķīlāts, tam ir nenomaksāti parādi vai citi apgrūtinājumi, nepieciešams vērtējums vai kredīts bankā, jo ir plašs kontaktu loks ar procesā iesaistītiem speciālistiem, tādējādi paātrinot dokumentu noformēšanas procesu.

Par aģenta pakalpojumu jāmaksā konkrētajā valstī, konkrētajā uzņēmumā noteikta standarta likme - Latvijā tie ir līdz 5% no darījuma summas. Ja nosaukta pareiza cena, īpašumu var realizēt pāris mēnešu laikā.
Atlīdzību aģenti saņem tikai pēc īpašuma pārdošanas un darījuma novešanas līdz galam, tādējādi viņš ir ieinteresēts ieguldīt savu darbu un laiku, lai īpašums tiktu pārdots pēc iespējas ātrāk un izdevīgāk abām iesaistītajām pusēm.

Ja esat izlēmis par labu īpašuma pārdošanai, bet neesat pārliecināts vai spēsiet to paveikt saviem spēkiem vai ir kāda būtiska aizķeršanās, kas kavē īpašuma pārdošanu, sazinies ar mums un mēs noteikti spēsim sniegt padomu vai konsultāciju īpašuma pārdošanas gadījumā!

Ja vēlies lai mēs ar Jums sazināmies, lūdzu aizpildiet kontaktformu ar Jūsu vārdu un telefona numuru, un mūsu āģents ar Jums noteikti sazināsimies!