Kā noteikt īpašuma cenu un kā to izdarīt pareizi.

Īpašumu pirkšanas un pārdošanas process mēdz būt visai saspringts, tieši tāpēc ir svarīgi zināt, kas būtu jāievēro, lai savu īpašumu pārdodu ar pēc iespējas izdevīgāku cenu.
Pirmais, ko dara cilvēki, vēloties pārdot savu īpašumu, izpēta visus iespējamos sludinājumu portālus, lai iegūtu priekšstatu, cik varētu maksāt viņa īpašums.

Tas ir vienkārši, taču, diemžēl, ne vienmēr tas sniedz patieso informāciju par īpašuma vērtību.
Būtiskāk, būtu noskaidrot kādās cenu amplitūdās ir veikti zemesgrāmatas darījumi kādā konkrētā laika periodā.
Šī informācija parāda līdzvērtīgu īpašumu pieprasījuma dinamiku, kā arī to, kā ir notikuši reāli darījumi segmentā.
Viens no galvenajiem faktoriem ir apzināties, cik ilgā laika periodā Jūs vēlētos pārdot savu īpašumu.
Ja Jūsu rīcībā nav daudz laika, tad arī cena, diemžēl, varētu būt jānorāda zemāka. Skaidrs, ka pārdevēji vēlas iegūt pēc iespējas lielāku summu, pārdodot savu nekustamo īpašumu. Taču ne mazāks faktors ir pircēju iespējas un vēlmes.

Ja nekustamā īpašuma pārdošana tiek uzticēta nekustamā īpašuma kompānijām, tad Jums noteikti tiks sniegta konsultācija par šī brīža situāciju tirgū, notikušajiem darījumiem un summām. Šādām kompānijām ir liela piereze kā noteikt īpašuma cenu. Iespējams, viņu rīcībā ir klientu datubāzes, kuriem būtu interese tieši par Jūsu nekustamo īpašumu.
Nekustamo īpašumu kompānijas plaši izmanto tādas platformas kā Cenubanka. Izmantojot šādus rīkus, ir iespējams par savu īpašumu iegūt cenu, kas ir ļoti konkurētspējīga un pievilcīga kopējā tirgus piedāvājumā, piesaistot daudzus interesentus.

Svarīgi apzināties, ka lielākā daļa darījumu notiek ar banku palīdzību. Ir situācijas, kad īpašumam ir atrasts pircējs, taču tā vērtējuma dēļ, kas ir krietni zemāks kā prasītā summa, darījums nevar notikt - pircēja rīcībā nav pietiekoši personīgie uzkrājumi un viņš nespēj segt radušos starpību. Situācijas, kad vērtējums nedaudz atpaliek no tirgus vērtības, ir absolūti pieņemamas un notiek regulāri.

Vēlaties noskaidrot sava īpašuma cenu un tirgus vērtību, bet neesat pārliecināts, vai sludinājumu portālos atrodamie līdzvērtīgie īpašumi tiešām atbilst uzrādītajai cenai, tādējādi baidoties norādīt zemāku vai tieši pretēji augstāku cenu savam īpašumam - labprāt sniegsim Jums konsultāciju par šī brīža tirgus situāciju tieši Jums interesējošā nekustamā īpašuma jautājumā. Droši zvaniet vai rakstiet, vai sazinieties ar mums kontakformā.